Games Schedule


European Youth Basketball League BBBL Games / Schedule (2018-2019)

Regular Season- Round 1
Sep. 21, 2018BJBS/Ridzene - A.Kraukla/VEF41-58
Sep. 21, 2018Hammarby - A.Kraukla/VEF51-30
Sep. 21, 2018Saldus - Blackeberg45-62
Sep. 21, 2018Kalev/Audentese - Blackeberg42-59
Sep. 21, 2018Hammarby - Skuodo38-55
Sep. 21, 2018BJBS/Ridzene - Skuodo28-62
Sep. 21, 2018Kalev/Audentese - DSN38-43
Sep. 21, 2018Saldus - DSN61-74
Regular Season- Round 2
Sep. 22, 2018Kalev/Audentese - Skuodo28-45
Sep. 22, 2018Saldus - Skuodo46-67
Sep. 22, 2018Hammarby - DSN48-65
Sep. 22, 2018BJBS/Ridzene - DSN20-55
Sep. 22, 2018BJBS/Ridzene - BJBS/Ridzene37-51
Sep. 22, 2018Saldus - A.Kraukla/VEF72-59
Sep. 22, 2018Kalev/Audentese - A.Kraukla/VEF32-46
Sep. 22, 2018Hammarby - Blackeberg47-37
Regular Season- Round 3
Sep. 23, 2018A.Kraukla/VEF - Blackeberg49-59
Sep. 23, 2018BJBS/Ridzene - Saldus40-68
Sep. 23, 2018Skuodo - DSN54-48
Sep. 23, 2018Hammarby - Kalev/Audentese62-31
Regular Season- Round 4
Oct. 12, 2018East Ball - ATS St.Petersb.40-61
Oct. 12, 2018Ogre - ATS St.Petersb.45-43
Oct. 12, 2018Valmiera - Honka Espoo69-39
Oct. 12, 2018Saule - MuKi52-41
Oct. 12, 2018Valmiera - Meshcheryakov63-46
Oct. 12, 2018Saule - Meshcheryakov60-30
Oct. 12, 2018MuKi - Rujiena70-56
Oct. 12, 2018Ogre - SKM79-38
Oct. 12, 2018East Ball - SKM68-45
Regular Season- Round 5
Oct. 13, 2018Honka Espoo - SKM58-52
Oct. 13, 2018Valmiera - SKM67-38
Oct. 13, 2018MuKi - East Ball65-44
Oct. 13, 2018Saule - Rujiena51-42
Oct. 13, 2018Ogre - Meshcheryakov58-62
Oct. 13, 2018Rujiena - Meshcheryakov56-46
Oct. 13, 2018ATS St.Petersb. - MuKi46-44
Oct. 13, 2018Ogre - Honka Espoo53-47
Oct. 13, 2018Valmiera - ATS St.Petersb.58-49
Oct. 13, 2018East Ball - Saule38-66
Regular Season- Round 6
Oct. 14, 2018Honka Espoo - Saule33-58
Oct. 14, 2018SKM - ATS St.Petersb.36-61
Oct. 14, 2018MuKi - Meshcheryakov52-44
Oct. 14, 2018Ogre - Rujiena62-66
Oct. 14, 2018Valmiera - East Ball75-49
Regular Season- Round 7
Nov. 30, 2018Saule - A.Kraukla/VEF56-34
Nov. 30, 2018Blackeberg - Rujiena46-54
Nov. 30, 2018Valmiera - Rujiena63-62
Nov. 30, 2018Skuodo - Ogre58-46
Nov. 30, 2018A.Kraukla/VEF - Ogre63-79
Nov. 30, 2018Skuodo - MuKi51-57
Nov. 30, 2018DSN - MuKi74-80
Nov. 30, 2018DSN - Valmiera69-66
Nov. 30, 2018Blackeberg - Saule24-54
Regular Season- Round 8
Dec. 1, 2018Ogre - Saule50-63
Dec. 1, 2018Skuodo - Saule46-50
Dec. 1, 2018A.Kraukla/VEF - Valmiera40-72
Dec. 1, 2018MuKi - Valmiera65-68
Dec. 1, 2018Blackeberg - Ogre46-60
Dec. 1, 2018Skuodo - Rujiena64-57
Dec. 1, 2018DSN - Rujiena44-54
Dec. 1, 2018DSN - Blackeberg70-68 OT
Dec. 1, 2018MuKi - A.Kraukla/VEF66-48
Regular Season- Round 9
Dec. 2, 2018Rujiena - A.Kraukla/VEF60-56
Dec. 2, 2018MuKi - Blackeberg62-43
Dec. 2, 2018DSN - Ogre66-77
Dec. 2, 2018Skuodo - Valmiera57-38
Dec. 2, 2018DSN - Saule55-64
Regular Season- Round 10
Dec. 7, 2018Meshcheryakov - Hammarby36-53
Dec. 7, 2018BJBS/Ridzene - ATS St.Petersb.42-46
Dec. 7, 2018SKM - Hammarby37-58
Dec. 7, 2018East Ball - Saldus41-58
Dec. 7, 2018ATS St.Petersb. - Saldus40-45
Dec. 7, 2018Meshcheryakov - BJBS/Ridzene60-37
Regular Season- Round 11
Dec. 8, 2018Hammarby - East Ball75-36
Dec. 8, 2018BJBS/Ridzene - SKM36-51
Dec. 8, 2018SKM - Saldus37-58
Dec. 9, 2018Hammarby - Saldus58-52
Dec. 8, 2018ATS St.Petersb. - Hammarby28-39
Dec. 8, 2018East Ball - Meshcheryakov59-57
Dec. 8, 2018Saldus - Meshcheryakov29-53
Dec. 9, 2018ATS St.Petersb. - Meshcheryakov47-38
Regular Season- Round 12
Feb. 22, 2019SKM - Meshcheryakov22-79
Feb. 22, 2019Hammarby - MuKi44-34
Feb. 22, 2019DSN - ATS St.Petersb.45-49
Feb. 22, 2019Blackeberg - Valmiera60-63
Feb. 22, 2019Saule - Valmiera54-40
Feb. 22, 2019Saldus - Saule33-67
Feb. 22, 2019Blackeberg - Skuodo39-40
Feb. 22, 2019East Ball - Rujiena41-60
Feb. 22, 2019ATS St.Petersb. - Rujiena49-43
Feb. 22, 2019Saldus - Ogre49-46
Feb. 22, 2019MuKi - Ogre60-67
Feb. 22, 2019Skuodo - A.Kraukla/VEF56-48
Feb. 22, 2019Meshcheryakov - A.Kraukla/VEF61-49
Feb. 22, 2019Hammarby - BJBS/Ridzene78-28
Feb. 22, 2019East Ball - BJBS/Ridzene73-39
Regular Season- Round 13
Feb. 24, 2019Rujiena - BJBS/Ridzene73-38
Feb. 23, 2019Ogre - BJBS/Ridzene52-54
Feb. 24, 2019A.Kraukla/VEF - East Ball48-52
Feb. 23, 2019East Ball - East Ball85-49
Feb. 23, 2019Skuodo - East Ball54-62 OT
Feb. 24, 2019Saule - SKM40-24
Feb. 23, 2019MuKi - SKM69-32
Feb. 23, 2019A.Kraukla/VEF - SKM51-39
Feb. 24, 2019Hammarby - Ogre71-47
Feb. 23, 2019Saldus - Rujiena41-35
Feb. 23, 2019Meshcheryakov - Blackeberg60-38
Feb. 24, 2019ATS St.Petersb. - Skuodo47-37
Feb. 24, 2019Saldus - Valmiera63-78
Feb. 23, 2019Ogre - Valmiera70-58
Feb. 23, 2019BJBS/Ridzene - Valmiera38-42
Feb. 23, 2019Blackeberg - ATS St.Petersb.26-42
Feb. 23, 2019Saldus - MuKi50-57
Feb. 23, 2019Skuodo - Meshcheryakov45-74
Feb. 23, 2019Saule - ATS St.Petersb.45-42 OT
Feb. 23, 2019BJBS/Ridzene - Valmiera38-42
Feb. 23, 2019Hammarby - Saule42-49
Feb. 23, 2019A.Kraukla/VEF - DSN26-83
Feb. 23, 2019Hammarby - Rujiena52-67
1/8 Finals- Round 14
May. 3, 2019Meshcheryakov - Saldus66-69
May. 3, 2019Skuodo - A.Kraukla/VEF80-50
May. 3, 2019Rujiena - East Ball62-61
May. 3, 2019MuKi - BJBS/Ridzene70-41
May. 3, 2019Ogre - DSN58-57
May. 3, 2019Mazeikiai - Keizars71-42
May. 3, 2019Pasvalys - Norrkoping55-35
May. 3, 2019Pasvalys - ATS St.Petersb.65-50
Quarter-Finals- Round 1
5-8 PLACE
May. 4, 2019ATS St.Petersb. - Valmiera46-59
May. 4, 2019MuKi - Ogre68-36
9-14 PLACE
May. 4, 2019BJBS/Ridzene - DSN45-57
May. 4, 2019East Ball - DSN57-69
May. 4, 2019Meshcheryakov - East Ball40-62
May. 4, 2019Meshcheryakov - A.Kraukla/VEF69-35
QUARTERFINAL
May. 4, 2019Valmiera - Saldus42-54
May. 4, 2019ATS St.Petersb. - Rujiena54-57 OT
May. 4, 2019Saule - Ogre71-43
May. 4, 2019MuKi - Skuodo59-60
SEMIS
May. 4, 2019Skuodo - Saule46-53
May. 4, 2019Rujiena - Saldus60-53
Finals- Round 1
3-4 PLACE
May. 5, 2019Skuodo - Saldus79-45
5-6 PLACE
May. 5, 2019MuKi - Valmiera74-50
7-8 PLACE
May. 5, 2019Ogre - ATS St.Petersb.59-56
9-14 PLACE
May. 5, 2019Meshcheryakov - DSN57-65
May. 5, 2019BJBS/Ridzene - East Ball54-49
FINAL
May. 5, 2019Saule - Rujiena62-50